Skip to main content
Drukuj

17 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej zainaugurowano projekt „Sprawność fizyczna i psychiczna jest szansą na lepsze jutro”. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Zachariasz oraz ŚDS Wola Zachariaszowska przy współpracy Powiatu Krakowskiego.

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy z Woli Zachariaszowskiej oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Owczarach i Środowiskowego Domu Wola Kalinowska mogli zapoznać się z trudną sztuką iluzji. Pan Janusz – iluzjonista oczarował publiczność sztuczkami, uśmiechem i anegdotami, które wzbogaciły jego występ.

– Dziś mieliśmy inaugurację programu realizowanego przy wsparciu środków Powiatu Krakowskiego – mówi Edyta Płaszewska-Putek, koordynator projektu – Jako pierwszy mogliśmy zobaczyć występ artysty „Teatru Iluzji”. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Przed nami kolejne trzy występy i mamy nadzieję, że te również spodobają się naszym podopiecznym.

Projekt będzie realizowany w okresie maj-sierpień 2023 roku i będzie składał się z jeszcze z trzech spotkań: warsztatów bębniarskich w czerwcu, spektaklu teatralnego „Zdrówko” w lipcu oraz z „Baśni Afrykańskich” w sierpniu.

– Niezwykle cieszymy się z uzyskanego dofinansowania – mówi Katarzyna Żak, prezes Stowarzyszenia Zachariasz – te środki mogą uczynić bardzo dużo dobra. Widać to po uśmiechniętych twarzach obecnych tu podopiecznych.

MS

Poniżej zamieszczono zdjęcia z występu.

Close Menu
Skip to content