Skip to main content
Drukuj

władysław124 i 25 kwietnia na Scenie 210 w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w czterech kategoriach: Turnieju Recytatorskiego, Wywiedzione ze słowa, Poezji Śpiewanej i Teatrów Jednego Aktora. Nagrodę główną wraz z kwalifikacją do centralnych eliminacji w Ostrołęce otrzymał Władysław Kućmierczyk.
Jury obradowało w składzie: Wojciech Leonowicz – AST Kraków – przewodniczący, Ewa Różąńska ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, Kraków, Ilona Stanaszek z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół”, Nowy Sącz,  Maciej Sajur – AST Kraków oraz Weronika Kowalska – AST Kraków. Po wysłuchaniu 18 uczestników Turnieju Recytatorskiego Jury postanowiło, że nagrody otrzymują: w  kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
nagrodę główną z kwalifikacją do centralnych eliminacji w Ostrołęce otrzymuje Dominika Uliaszak. W kategorii dorosłych przyznano dwie równorzędne nagrody główne z kwalifikacją do centralnych eliminacji w Ostrołęce dla Stanisława Apostoła i Władysława Kućmierczyka.

Close Menu
Skip to content