Skip to main content
Drukuj

Już po raz 10. entuzjaści dwóch kółek wzięli udział w Rajdzie Rowerowym po gminie Zielonki. Wydarzenie przyciągnęło blisko tysiąc uczestników zarówno tych młodych, jak i dorosłych. Dziękujemy uczestnikom, którzy w ten słoneczny dzień wybrali się na nasze rowerowe święto.

Spotkanie rozpoczęło się od rejestracji uczestników i wydawaniu pakietów startowych, na które składały się koszulka, butelka z wodą, numer startowy, bloczek żywieniowy i los konkursowy. Pierwsi uczestnicy odbierali pakiety już przed godziną 8.00. Po godzinie 9.00 na miejscu startu można było sprawdzić stan techniczny roweru oraz wykonać proste prace mechaniczne takie jak weryfikacja ciśnienia w oponach, smarowanie łańcucha, czy regulacja hamulców.  Gdy rodzice czekali na odbiór pakietów i sprawdzali swoje rowery, młodsi uczestnicy bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach.
Co może cieszyć, wraz z gminą Zielonki niedzielę postanowiło spędzić bardzo dużo rodzin, o czym świadczyły m.in. proporcje wybierających poszczególne warianty trasy. Tych uczestnicy mieli do wyboru dwie. Pierwszą krótszą o długości 14 kilometrów oraz drugą, nieco bardziej wymagającą o długości 30 kilometrów. Na trudniejszą zdecydowało się ponad 250 uczestników, a wariant rodzinny wybrało niemal 700 osób. Tuż po godzinie 10.30 rajd wystartował. Uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, i etapami, w odstępach około 4-minutowych, rozpoczęli pokonywanie tras. Peletonowi  asystowała policja i służby medyczne, a w newralgicznych, szczególnie trudnych miejscach na trasie czuwali strażacy z OSP, którzy kierowali ruchem.

Pierwsi uczestnicy powrócili z rajdu przed godziną 12.00. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal, który był wręczany przez druhny z 1. Szczepu „Zielony” im. Tadeusza Kościuszki. — Przy rajdzie rowerowym pomagamy rokrocznie od paru lat – mówiła Izabella Sosnowska komendant szczepu. — Uważam, że jest to świetna inicjatywa, która pozwala na integrację ludzi, ale również idealnie promuje aktywne spędzanie czasu. Rajd cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozdawanie medali jest bardzo satysfakcjonujące i sprawia, że dzień staje się lepszy. Uśmiechy na twarzach uczestników sprawiają, że chce nam się „bardziej” pomagać przy tego typu wydarzeniach — dodawała.

– Bardzo pozytywne emocje związane z dzisiejszym rajdem! Super spędzona niedziela. No i pogoda idealna. Za rok oczywiście znów będziemy – Aneta Gołębiowska
Gdy ostatni cykliści powracali z trasy, rozpoczęła się loteria, w której do wygrania były nagrody m.in. 10 voucherów na lody w lodziarni „Lodowa chatka”. Poza wcześniej wspomnianymi „dmuchańcami” ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy rowerowych akrobacji, w których chętnie brali udział również uczestnicy rajdu. Popisowym numerem były skoki przez tyczkę podnoszoną po każdym głośnym aplauzie publiczności.

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach dziękuje wszystkim jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Zielonki wraz z Zarządem Gminnym komendantem Janem Palimąką i prezesem Krystianem Augustynem na czele, policjantom z Komendy Miejskiej w Krakowie oraz Komisariatu Policji w Zielonkach za zabezpieczanie trasy rajdu, za pomoc przy organizacji Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Zielonkach, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Zielonkach, Kołu Gospodyń Wiejskich „Wolanie” z Woli Zachariaszowskiej za przygotowanie i serwowanie  bogatego menu oraz Sołectwa Wola Zachariaszowska z koordynatorem Arturem Kwietniem na czele  i harcerzom ze Szczepu Zielonego. Dziękujemy również Ludowemu Klubowi Sportowemu Zieleńczanka, który w tym roku gościł imprezę.

Było rodzinnie, aktywnie i sportowo. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie!

TN, MS, KB

Na zdjęciach: uczestnicy rajdu rowerowego po gminie Zielonki.

Close Menu
Skip to content