Skip to main content
Drukuj

Gra3Gra „Pucheroki” to rodzinna, edukacyjna gra planszowa powstała z myślą o promocji unikatowego zwyczaju „chodzenia po pucherach”. Poprzez tę grę poznajemy także walory przyrodnicze, turystyczne, krajoznawcze i kulturowe ojczyzny Pucheroków – Gminy Zielonki.
Gra „Pucheroki” powstała w Dziale Promocji, Informacji i Współpracy CKPiR w kooperacji z firmą Polskie Gry Planszowe. To firma, która już od lat z sukcesami tworzy gry planszowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. „Odkryj Wawel”, „Bitwa pod Grunwaldem” czy „Kocham Polskę”. Za przygotowanie merytoryczne projektu byli odpowiedzialni pracownicy Działu Promocji, Informacji i Współpracy CKPiR. Autorem koncepcji gry i ilustracji jest Paweł Kołodziejski.

 

Gra „Pucheroki” jest grą taktyczną dla dwóch osób lub dwóch zespołów. Grają dwie drużyny Pucheroków: Bibiczanie i Zieleńczanie. Urozmaiceniem gry są pola dowodzenia, pozwalające na losowanie pionków, którymi będziemy sięGraOkładka poruszać w danym momencie. Każda drużyna to 15 pionków z postaciami: Pucheroków, Krakowiaków, Kolędników (króla Heroda, Diabła, Śmierci) oraz Marchewki – maskotki corocznego Biegu Marchewkowego w Zielonkach. Ważnym elementem gry jest talia kart z pytaniami nawiązującymi do zwyczajów, atrakcji i historii gminy Zielonki. We wprowadzeniu do gry poznajemy najważniejsze informacje o Gminie Zielonki, zwyczaju i historii Pucheroków. Dzięki temu łatwiej jest odpowiedzieć na pytania. Grę wygrywa ten, kto pierwszy pokona 10 pionków przeciwnika.
Gra ma charakter edukacyjny, poprzez zabawę, chcemy zachęcić mieszańców i turystów do poznania naszej gminy i uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych na jej terenie. Zapraszamy do odkrywania gminy Zielonki i jej atrakcji.

Gra będzie mieć swoją premierę podczas konferencji na temat Pucheroków planowanej na wrzesień. W wersję wielkoformatową będzie można grać podczas imprez plenerowych i pikników organizowanych przez CKPiR w Zielonkach.
KB

Close Menu
Skip to content