Skip to main content
Drukuj

Już po raz drugi miał miejsce koncert Wiosenny Zespołów Pieśni i Tańca z gminy Zielonki. Tym razem efektowne choreografie można było podziwiać w hali sportowej w Zielonkach, czyli siedzibie Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji.

W sobotnie popołudnie, 25 maja, ponad 100 osób było zaangażowanych w przygotowania występu pasjonatów folkloru. Wydarzenie otworzyła, a następnie poprowadziła Magdalena Łopacińska – specjalista ds. tanecznych CKPiR w Zielonkach. Powitała ona przybyłych gości oraz opowiedziała o przygotowaniach do koncertu. Jak podkreślała, sama tym razem nie tańczy, jednak ma nadzieję, że wszyscy zobaczą wspaniały spektakl.

Na początku został przedstawiony fragment “suity północnokrakoskiej” z choreografią przygotowaną przez Magdalenę Łopacińską, w opracowaniu muzycznym Gabrieli Kaweckiej. Następnie zaprezentował się Chór Starostów Folklove, wykonując pieśni bibickie w opracowaniu muzycznym Małgorzaty Plewniak. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć też pokazu najmłodszych członków zespołów ludowych. Grupa Koraliki wystąpiła z poleczką “Raz i Dwa”. Zaprezentowano również: “tańce i zabawy północnego Krakowa”, kujawiak Łowicki, pieśni z regionu północnego Krakowa i “Ech, poleczkę”.

Prawdziwą perłą, nad której przygotowaniem ZPiT Folklove pracował przez ostatnie miesiące były „Zabawy u Lachów Sądeckich”. – Stwierdziliśmy, że musimy zrobić coś z przytupem i uwierzcie, że tych przytupów będzie sporo – mówiła Magdalena Łopacińska. Faktycznie, pełen podskoków i tupania układ skradł serca gości. Owacje były tak długie, że wykonany został bis.

Po koncercie nadszedł czas podziękowań. Te na ręce kierownika zespołu Marka Płachty, Magdaleny Łopacińskiej i Małgorzaty Plewniak złożyli wójt gminy Zielonki Mirosław Golanko i przewodniczący rady gminy Zielonki Tadeusz Łysek.

MS

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

Skip to content