Skip to main content
Drukuj

kolazCentrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaplanowało dla odpoczywających od zajęć szkolnych ferie na trzy sposoby. Na warsztaty w Folwarku Kultura w Owczarach można się jeszcze zapisać. Najmłodsi, którzy na ferie zostali w domach mogą uczestniczyć w zajęciach w Zielonkach lub w Owczarach.

 

W swojej siedzibie, hali sportowej w Zielonkach, w czasie ferii zimowych CKPiR przygotowało treningi sportowe i warsztaty z Fikulandią. W pierwszym tygodniu ferie odbywają się pod hasłem „Bajkowy karnawał”, w kolejnym będzie to „Filmowy kosmos”. Wszystkie miejsca są już zajęte.
Na warsztaty w Owczarach można się jeszcze zapisać. Zajęcia pracowni EcoArt w Folwarku Kultura w Owczarach, filii CKPiR, odbywają się do końca ferii zimowych w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 13.00-15.00, we wtorki także w godzinach 16.00-18.00. Codziennie uczestnicy poznają nową technikę plastyczną. Pierwszego dnia za pomocą farbek akwarelowych, tuszy alkoholowych i tektury wyczarowali kolorowe zimowe pejzaże. We wtorek dwie grupy miały możliwość uczestniczenia w zajęciach ceramicznych w nowej pracowni. Każdy z uczestników wykonał z gliny rybę, a nikomu nie zabrakło pomysłów na jej ozdobienie. Zapisać można się telefonicznie: 12 665-10-87 wew. 26 lub mailowo: folwarkkulturaowczary@gmail.com.
Natomiast kilkunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży pojechała na tydzień na Sądecczyznę. Pobyt rozpoczęła spacerem po malowniczym, wciąż świątecznym, Nowym Sączu. We wtorek młodzież podziwiała Krynicę i pasmo Jaworzyny Krynickiej z wieży widokowej, mieli też okazję spróbować słynnej wody z krynickich źródeł. Będą jeździć na nartach i łyżwach. Ognisko i dyskoteki też są w planach. W programie przewidziano również zwiedzanie Sądeckiego Parku Etnograficznego i Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, z warsztatami. Mają wrócić z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami regionalnymi. Trzymamy kciuki za pogodną, zimową aurę i czekamy na ich powrót 23 stycznia. Ferie zorganizowało Centrum Kultury we współpracy ze stowarzyszeniem Zachariasz.
Mamy nadzieję, że ferie z CKPiR w Zielonkach przyniosą jak najmilsze wspomnienia.
Red. IO

5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
4
Zdjęcia przedstawiają uczestników warsztatów i wyjazdu organizowanych przez CKPiR w Zielonkach podczas ferii zimowych.
Close Menu
Skip to content